Smireni roditelj, smirena beba. Najbolji temelj novog upoznavanja.
Treba li nas bebin plač brinuti? Zašto neke bebe plaču više, neke manje? Jesu li za sve “krivi” zubići ili grčevi? Kako umiriti sebe i nositi se s izazovima prvih mjeseci? Kako pomoći svojoj bebi da se osjeća sigurnije?
Prva tri mjeseca s razlogom se nazivaju četvrto tromjesečje.*
U to vrijeme kroz razdoblje prilagodbe prolaze i roditelji i beba. Svaka promjena zahtijeva strpljenje i upoznavanje. Ovo razdoblje može biti izazovno i za partnere. Dobro je znati da nismo jedini koji to proživljavaju, pronaći oslonac i olakšati sebi i bebi prve zajedničke mjesece.
Kako znati zašto beba plače i što joj treba da se umiri?
Prepoznavanje bebinih potreba i uspješno odgovoranje na njih jedan su od izazova roditeljstva. Na radionici učimo o prepoznati različite uzroke bebinog plača i primijeniti tehnike dr. Harvey Karpa**, pedijatra i autora bestselera “Najsretnije bebe u kvartu”, koje pomažu umiriti i najuplakanije bebe. Budite jedan od milijuna roditelja čijim bebama su pomogle.
Kako pomoći sebi da se osjećamo sigurnije kao roditelji?
Umor, iscrpljenost, osjećaj bespomoćnosti u trenucima dugotrajnog plača nisu neobično iskustvo. Premda ste sigurno čuli da će sve to proći, možda osim čekanja želite saznati kako si možete odmah pomoći koristeći jednostavne mindfulness tehnike. Naše strpljenje bit će nagrađeno stvaranjem odnosa sigurnosti i povjerenja.
Ako te u prvim mjesecima muči bebin plač
Pridruži nam se na online radionici certificirane Happiest baby savjetnice Ive Brčić. Osim pravilnog izvođenja povijanja, ljuljuškanja, nošenja (koje položaje bebe vole i koji ih smiruju) i korištenja bijelog šuma, voditeljica će s roditeljima proći kroz uzroke bebinog plača, bebine potrebe, prepoznavanje umora i/ili prestimuliranosti kod bebe, zašto je nošenje važno za bebin razvoj, možemo li razmaziti bebu, zašto je dojenje na zahtjev učinkovitije od krutih rasporeda, što kada bebu hranimo na bočicu, kako da se mame i tate opuste i postanu podrška jedno drugome, što ako se pojavi baby blues.
Bebe ne trebaju samo hranu.
Od prvog dana imaju snažne emocionalne potrebe. Sigurnost je jedna od temeljnih potreba čije razumijevanje mijenja naš pogled na bebin plač, teškoće sa spavanjem ili hranjenjem.
Radionica će se održati ONLINE, u ponedjeljak 23.9.2024. u 11h nakon čega ti je dostupna za NEOGRANIČEN pregled, sa svih uređaja, GODINU DANA putem tvog korisničkog računa.
U tom periodu omogućeno ti je sudjelovanje na Q&A susretu na kojem će voditeljica radionice odgovarati na pitanja roditelja.
Cijena radionice je 39 eur.
PRIJAVI SE NA RADIONICU
Voditeljica radionice je Iva Brčić, mag.soc/phil., praktičarka terapijskih tehnika za djecu i mlade, certificirana The Happiest Baby savjetnica, trenerica nenasilne komunikacije u certificiranju. Kroz svoj rad pomaže roditeljima u prvoj godini s bebom kao i u odgoju djece vrtićke i školske dobi, provodi programe prevencije međuvršnjačkog nasilja, utjecaja medija na djecu i mlade. Vodi udrugu Najsretnija beba Hrvatska. Kao stručna suradnica piše za portale namijenjene roditeljima. Surađuje s vrtićima i školama.
* Prve mjesece bebinog života obilježava intenzivan razvoj za koji često kažemo da predstavlja ”četvrto tromjesečje trudnoće”. Zbog veličine i razvoja ljudskog mozga, bebe dolaze na svijet prije nego su za to potpuno spremne. Zato je prva bebina godina vrlo intenzivna, a dijete ovisi o nama i našoj spretnosti da interpretiramo i odgovorimo na njegove potrebe. Roditelji također prolaze kroz razdoblje promjene. Oporavak nakon poroda, iscrpljenost, manjak sna i promjena životnih navika dodatni su izazovi koji utječu na našu sposobnost da prepoznajemo i odgovaramo na svoje i tuđe potrebe.
**Saznaj više o metodi dr. Harvey Karpa
Da li ste se ikada zapitali zašto su u rodilištima sve bebe povijene? Zašto tamo mirno spavaju, a kad dođu kući sve se to promijeni? Povijanje je u prvim danima života mnogim bebama važno za osjećaj sigurnosti te posljedično smirivanje plača, ali i za uspješnije dojenje i bolje spavanje.
“Zamatanje dr. Karpa je vrlo moćni alat koji instantno može zaustaviti bebin plač! Osobe koje obučavam da pomažu majkama kažu da smiruje bebe brže nego bilo što drugo.”,
Lynn Sullivan, direktorica Patronažne službe za novorođenčad u Bolnici UCLA, Santa Monica, SAD.
PRIJAVI SE NA RADIONICU
Za sve ostale informacije obrati nam se na info@klubko.hr.
Radionica Uzroci bebinog plača i kako ga smiriti je dio ciklusa radionica HAPPIEST BABY ŠKOLICA ZA RODITELJE – od prvih dodira do prvih odabira. U sklopu ciklusa održavaju se još i radionice
U Centru Klubko sadržaje biramo tako da odgovaraju na potrebe roditelja i educiraju ih o djetetovim razvojnim potrebama jer je najljepše rasti i razvijati se u uzajamnom zadovoljstvu.
Mnogo je savjeta koji nam se nude dok krećemo svojim putem, putem pokušaja i pogrešaka, upoznavanja i povezivanja. Nisu svi savjeti jednako dobriza sve bebe niti za sve roditelje, nisu sve bebe jednake niti su svi roditelji.
Od mnoštva informacija, preporučamo ti da odabireš one koji se slažu s tvojim unutarnjim glasom i osjećajem. Kombinacija informiranosti, intuicije i razvijanja vlastitog roditeljskog stila najbolja je za tvoju bebu.